Автомобільний кондиціонер

З появою автомобіля постійно виникала ідея яким чином охолодити салон автомобіля при спекотній сонячній погоді. Ще в далекому 1884 році американець Уіл‘ям Вителей запропонував використовувати для охолодження салону автомобіля кубики льоду. Вони знаходилися в спеціальному піддоні в салоні автомобіля. Але то була дуже примітивна система охолодження повітря в салоні авто.

З появою холодильних машин компресійного типу їх почали пристосовувати для автомобільної промисловості. Першим автомобілем з встановленим кондиціонером повітря був ПАККАРД 1939 року випуску. Цей автомобільний кондиціонер був дуже примітивний і складний при використанні. З 1941-го року фірма КАДИЛЛАК починає масово встановлювати кондиціонери на свої автомобілі.

З кожним роком автомобільні кондиціонери розвивалися і вдосконалювалися. Більшість автовиробників кондиціонери встановлюють в базову комплектацію автомобіля. Також існують спеціальні комплекти автомобільних кондиціонерів для встановлення на автомобілі в яких по заводу не передбачено встановлення кондиціонеру. На теперішній час існує декілька видів автомобільний кондиціонерів:

- звичайний кондиціонер, який просто охолоджує повітря яке поступає в салон і є можливість тільки регулювати інтенсивність подачі холодного повітря

- однозонний клімат контроль, при якому є можливість підтримувати певну температуру повітря в цілому салоні автомобіля

- багатозонний клімат контроль – при якому є можливість підтримувати певну температуру повітря в окремих зонах салону, наприклад, водія і переднього пасажира, або навіть окремо для пасажирів заднього ряду сидінь.

Конструктивно автомобільний кондиціонер складається:

-         компресор з електромагнітною муфтою приводу

-         конденсатор з електровентилятором охолодження

-         ресивер або осушувач

-         блок керування

-         патрубки і трубопроводи

-         випаровувач в салоні автомобіля

-         датчики тиску і температури

Для нормальної роботи кондиціонера необхідно проводити профілактичні роботи перед початком теплої пори року.

Для надійної роботи необхідно перевірити:

-         ремінь та натяжний ролик приводу компресора

-         тиск і наявність фреону в системі

-         наявність і якість  масла в компресорі

-         чистоту повітряного фільтра салону

-         необхідність чистки повітропроводів і випаровуча від грибка і плісняви

-         дренаж конденсату

-         справність вентилятора охолодження

Інтернет магазин автозапчастин http://www.cars-parts.com.ua/ пропонує клинові та багато клинові ремені кондиціонера, натяжні ролики кондиціонера і натяжні механізми ременів кондиціонера, радіатори кондиціонера, осушувачі кондиціонера, вентилятори кондиціонера, датчики тиску і датчики температури, фільтра салону і фільтра кондиціонера, компресори кондиціонера і муфти до компресорів, засоби очистки повітропроводів кондиціонера.

Ще із рубрики Статті

Обговорення закрито.