Гальмівна система автомобіля


Гальмівна система автомобіля використовується при його експлуатації для зменшення швидкості автомобіля до його повної зупинки, а також для утримання автомобіля на місці (ручне стоянкове гальмо). По конструктивному виконанні працюючих елементів гальма поділяють на дискові, колодочні, стрічкові, конічні.
Робочі гальма діють на усі колеса автомобіля. На кожне колесо ставиться дисковий або барабанний гальмівний механізм, який приводиться в дію гідравлічним, пневматичним або пнемогідравлічним методом. В гальмівному механізмі в момент процесу гальмування гальмівні колодки своїми фрикційними накладками притискаються до гальмівного диску чи гальмівного барабану, заставляючи автомобіль зменшувати швидкість.
Рис.1. Схема гальмівної системи автомобіля. 1 – гальмівний механізм коліс, 2 – головний гальмівний циліндр, 3 – педаль гальма, 4 – ручне стоянкове гальмо(ручнік).

Гідравлічна гальмівна система, яка часто забезпечена вакуумним чи пневматичним підсилювачем найчастіше використовується на легкових та грузових автомобілях малої вантажопідйомності. На інших автомобілях використовується пневматична система, яка отримує стиснене повітря від автомобіля. Стояночні гальма діють здебільшого лише на ведучі колеса.
Для підвищення надійності гальмівної системи, та зменшення зносу автозапчастин використовують роздільну схему приводу від однієї педалі на передні і задні колеса, або дублють привід на задні колеса. На великих автобусах та вантажних автомобілях використовують додаткові гальма-затримувачі, в яких гальмівний момент створюється двигуном.
У гідравлічних гальмівних системах, що стоять на озброєнні більшості легкових автомобілів важливою складовою на рівні таких автозапчастин гальмівної системи як гальмівний циліндр, гальмівні колодки чи гальмівні диски є гальмівна рідина.
Гальмівна рідина передає зусилля від ноги водія до гальмівних колодок. За рахунок жорстких умов експлуатації та великої сили стиснення вона має властивість нагріватись. Тому неякісна гальмівна рідина може википати чи призводити до утворення повітряних бульбашок, що може призвести до поломки всієї гальмівної системи, або ще гірше, у відповідальний момент система не загальмує. Саме тому ми пропонуємо Вам гальмівні рідини фірми АТЕ. Які, як показав досвід є оптимальним співвідношення між ціною та якістю рідини.
Окрім того ми можемо запропонувати автозапчастини гальмівної системи для більшості автомобілів іноземного виробництва від провідних світових виробників автозапчастин. Оригінальні автозапчастини чи якісні замінники до них – ми завжди запропонуємо Вам на вибір кращий варіант. На складах та під замовлення ми можемо запропонувати вам  наступні автозапчастини гальмівної системи автомобіля: гальмівні колодки, гальмівні диски, гальмівні циліндри, троси ручника та інші.

Ще із рубрики Статті

Обговорення закрито.