Гальмівні системи BOSCH

Можливість сучасних автомобілів розвивати висок ушвидкість повинна бути поєднана із надійною системою безпеки авто, що гарантує безпеку водія та пасажирів. Тому вся відповідальність за зниження швидкості та зупинку покладені на гальмівну систему авттомобіля.

В ході розвитку нових технологій з’являються нові рішення не тільки у системах гальмівних колодок, супортів, та електроніки, що здійснює контроль за ними, але і у використовуваних витратних матеріалах і технологіях. Сьогоднішня система гальмування – складний багаторівневий механізм з високим запасом надійності. Це вже не тільки гальмівні колодки автомобілів, які приводяться в дію фізичними зусилями водія, що натискає ногою на педаль.
У сучасних автомобілях багато функцій водія під час гальмування і збереженні траєкторії руху контролює або і повністю бере на себе електроніка.

Одним із перших помічників у системі гальмування стала ABS (антиблокувальна система), що була впровадженна у кінці 70-х років минулого століння всесвітньо відомим виробником електроніки  - фірмою BOSCН. Датчики ABS вчасно розпізнають загрозу блокування коліс і дають команду гідравлічному приводу гальмівної системи знизити зусилля притискання колодок до гальмівних дисків. В цей час тиск в гальмівній системі коливається з високою частотою, щоб утримувати гальмівне зусилля максимально високим, на межі блокування коліс.

У середині дев’яностих років Bosch випускає систему ESP ® (програма електронної стабілізації автомобіля). Система ESP ® пригальмовує колеса у поворотах, перешкоджаючи заносу або зносу автомобіля, а також стримує пробуксовку ведучих коліс. Цими системами ESP ® за 15 років із моменту початку їх експлуатації оснащено більше 200 млн машин різних марок у всьому світі. Їх ефективність у забезпеченні безпеки водія і пасажирів спонукала США, ЄС і Бразилію законодавчо закріпити забезпеченням системою ESP ® всіх вироблених в найближчі роки автомобілів.

Системи управління гальмами сучасних автомобілів стають все складнішими і розумнішими, тому в період експлуатації автомобіля все більш високі вимоги пред’являються до витратних матеріалів. Неякісні гальмівні колодки або диски не зможуть забезпечити ефективного гальмування, це повинен розуміти кожен водій. В автомобілях з ABS і ESP ® дуже важливо використовувати запчастини тільки перевірених марок і міняти колодки і диски згідно з рекомендаціями автовиробника. Усім зрозуміло що заощаджувати на власному здоров’ї водія, яке на пряму залежить від гальмівної системи автомобіля не варто, і в майбутньому така економія може оплатитсь в три рази дороще.

Ще із рубрики Статті

Обговорення закрито.